zavřít MENU
CS EN

Novinky

 

Realitní a poradenská společnost Professionals oslavila čtvrtstoletí působení na českém trhu

15.10.2018

Ve středu 3. října v podvečerních hodinách se v pražském Aureole, v jedné z nejvýše položených restaurací v České Republice, uskutečnil slavnostní večer k příležitosti 25. výročí společnosti Professionals.

Unikátní večer se nesl v duchu slavných seriálových Profesionálů Bodieho, Doyla a jejich nadřízeného Cowleyho a zúčastnilo se ho zhruba 180 hostů z řad partnerů a přátel firmy.

Role moderátora se pro tento večer výborně zhostil ostřílený Dalibor Gondík. Večer započal vtipným příběhem, jehož historie měla přepsat mapu trhu s realitami v České republice. Řeč byla o jednatelích, manželích Dudových a jejich bývalých i současných zaměstnancích, kteří byli představeni jako Profesionálové po všech stránkách.

Téma seriálových Profesionálů se prolínalo napříč celým „akčním“ večerem. Již v soukromém výtahu Aureole se hosté pustili „Vzhůru do akce“ a se slovy „Jedete v tom s námi“ se prostřednictvím daktyloskopického otisku prstu přenesli do role hlavních spojenců Profesionálů. Hosté mohli zvěčnit svou přítomnost na místě činu přímo před zeleným plátnem fotobudky v rolích agentů ze zvláštního oddělení CI5, spojenců v podobě Interpolu a agentů FBI, ale i všemožných padouchů. Otisk v podobě nejkvalitnějších fotografií si hosté odnesli ve složce důkazních materiálů.

Výrazný prostor byl věnován poděkování právě sehraným zaměstnancům společnosti Professionals„Firma může být jen tak dobrá, jak dobří jsou její zaměstnanci. Professional  se drží ve špičce oboru již 25 let a díky našemu týmu věříme, že i v letech následujících tomu nebude jinak.“, zdůraznil Tomáš Duda, CEO Professionals s.r.o. ve svém projevu během zahájení. Slova vděku byla směřovaná i k obchodním partnerům, kterým Tomáš Duda vzkázal „Našimi hlavními spojenci jste již 25 let vy, naši obchodní partneři, pro které máme tu čest hledat optimální řešení podle našeho nejlepší vědomí a svědomí. Díky vaší důvěře jsme na trhu již 25 let.“

Celou atmosféru večera dokresloval unikátní prostor restaurace umístěné v závratné výšce, ve 27. patře s panoramatickým výhledem na Prahu.  Se sklenkou dobrého vína, při západu slunce si hosté mohli vychutnat jedinečný kulinářský zážitek v podobě lahodných pokrmů od šéfkuchaře Jiřího Krále a jeho špičkového týmu. Večírek dovedla k dokonalosti hudební vystoupení Báry Zmekové a kapely Prague Jazz Swing Quartet za doprovodu Niny Marinové na housle.

Český trh realitních investic 2018 Q2

09.10.2018

Český investiční trh byl v druhém čtvrtletí roku 2018 více aktivní než v předchozím čtvrtletí, celkem objem investičních transakcí v České republice dosáhl 638 milionů EUR. Investice do komerčních nemovitostí zaznamenané v 2018 Q2 představovaly cca. 1/5 celkového objemu transakcí dosaženého v předchozím roce 2017. V druhém čtvrtletí 2018 se investoři zaměřili hlavně na trh kanceláří, kde bylo proinvestováno přibližně 323 milionů EUR, což tvořilo 51 % celkových investic 2018 Q2. Nejvýznamnější akviziční smlouvou v sektoru kanceláří byl prodej kancelářské budovy Metronom investiční společnosti Reico za 90 milionů EUR. Další významnou kancelářskou transakcí byl nákup budovy Visionary v Praze 7 společností CA Immo za 68 milionů EUR.

Kromě kancelářských transakcí byly ve sledovaném čtvrtletí evidovány prodeje nemovitostí na trhu maloobchodu. Nejvýznamnější transakcí v tomto segmentu byl v České republice prodej Futura v Hradci Králové, který byl zároveň největší transakcí sledovaného čtvrtletí. Sektor průmyslu byl také aktivní, přestože vykázal nejmenší podíl na celkových investicích druhého čtvrtletí.

Celá zpráva | Investice | Q2 2018

Český trh realitních investic Q1 2018 - stručný přehled

27.06.2018

Dle naší poslední zprávy stavu investičního trhu lze očekávat, že se pozitivní investiční klima udrží i po zbytek roku.Přinášíme stručný přehled stavu českého trhu realitních investic za uplynulé období Q1 2018. 

Investiční trh byl v prvním čtvrtletí roku 2018 v České republice v porovnání s prvním čtvrtletím roku 2017 méně aktivní. Objem investic v prvním čtvrtletí 2018 dosáhl přibližně 397 milionů eur. Investice do komerčních nemovitostí zaznamenané v prvním čtvrtletí 2018 představovaly 12 % celkového objemu transakcí evidovaných v roce 2017. Nejvyšší proinvestovaná částka v sektoru kanceláří byla evidována v Praze 1 (CBD) a to díky významné transakci uzavřené mezi společností Amundi Asset Management a společností Curzon Capital Partners III, předmětem prodeje byla budova Prague City Centre za více než 60 milionů eur. Kromě kancelářských transakcí byly v 2018 Q1 zaznamenány i významné investiční obchody na trhu maloobchodu. Aktivita byla zaznamenána v prvním čtvrtletí také v hotelovém sektoru a  sektoru průmyslu. V minulém roce bylo dosaženo vysokého investičního objemu (přes 3,25 miliardy eur); lze očekávat, že pozitivní investiční klima setrvá v České republice i v roce 2018.

Celá zpráva | Investice | Q1 | 2018

 

Pražský trh kancelářských prostor - stručný přehled

06.06.2018

Jaké změny přineslo uplynulé období na pražský kancelářský trh? Jak se vyvíjela nabídka, poptávka, míra neobsazenosti i projekty ve výstavbě?

Přinášíme Vám stučný přehled  stavu pražského trhu kancelářských prostor za první čtvrtletí roku 2018.

Za uplynulé období bylo na pražský trh komerčních nemovitostí uvedeno ca. 38 200 m2 nových kancelářských ploch. Ve srovnáním s prvním čtvrtletím lze tento výsledek považovat za výrazně úspěšnější start nového roku v oblasti kancelářské nabídky. Mezi nově dokončené projekty prvního čtvrtletí lze zahrnout Visionary nacházející se v Praze 7 či City West A1, který se nalézá v Praze 5.

Svou výstavbu na počátku roku 2018 zahájila řada nových kancelářských objektů. Mezi tyto projekty patří například Rustonka R4 v Praze 8 nebo Květinový ​​dům - VN 47 v Praze 1.

Kancelářská poptávka nebyla v prvním čtvrtletí tak výrazná jako v předchozím čtvrtletí, mezičtvrtletně poklesla o 52 %. Ve srovnání s 2017 Q1 došlo taktéž k propadu a to o 4 %. Celková hrubá poptávka v Praze dosáhla v 2018 Q1 přibližně 81 000 m2

Na konci prvního čtvrtletí 2018 se nejvyšší dosahované nájemné v centru Prahy pohybovalo v rozpětí od 20,00 - 21,00 € / m2 / měsíc. Prime nájemné rostlo v hlavním městě nejen v centru Prahy, ale také v jiných městských obvodech. 

Neobsazenost pražských kancelářských prostor zůstala i v prvním čtvrtletí roku 2018 na velmi nízké úrovni. Byl zaznamenán mezičtvrtletní pokles o 110 bazických bodů; míra neobsazenosti se propadla na 6,4 %.

Detailnější data naleznete v celé zpravě v sekci Průzkum trhu. 

Novinky z projektu Byty Nesvadbova | První dokončené byty v rukou svých majitelů

21.05.2018

Komorní developerský projekt Byty Nesvadbova je zkolaudován. S radostí jsme předali první nově dokončené byty do rukou majitelů.

Objevte i Vy půvab starých Modřan a staňte se součástí tohoto unikátního projektu v čistém a nadčasovém stylu. V nabídce poslední dva byty.

Novinky z projektu Villas Břežany | Nejsilnější laser světa bude v Dolních Břežanech

10.04.2018

Přinášíme pozitivní zprávu pro budoucí obyvatele či případné zájemce projektu Villas Břežany.

Dolní Břežany se již letos budou pyšnit jedním z nejmodernějších laserových center na světě - vědeckým pracovištěm ELI Beamlines Dolní Břežany.  Stavba samotná byla zahájena již v roce 2012 na opuštěném pozemku, který pod horní vrstvou skrýval jedno z nejrozsáhlejších neolitických nalezišť ve střední Evropě. 

Těžit z toho může celý region. Na území o rozloze zhruba šesti kilometrů čtverečních, do něhož spadají obce Dolní Břežany, Hodkovice a Vestec, byl založen tzv. STAR region (Science and Technology Advanced Region), který chce další rozvoj regionu postavit na přilákání technologických firem, vzdělávacích a výzkumných institucí. Vysoká veřejná investice přirozeně přináší i příležitost pro navazující služby například v oblasti pohostinství a ubytování. Arcibiskupství pražské se rozhodlo opravit zdejší zámek a vytvořit ubytovací kapacitu o zhruba padesáti lůžkách. Dlouhodobým cílem je výzkumné aktivity dále rozšiřovat. V současné době se projevují také snahy přilákat některé z pražských vysokých škol do bezprostřední blízkosti  Dolních Břežan. (Zdroj Ihned.cz)

Článek HN | Nejsilnější laser světa bude v Čechách