zavřít MENU
CS EN

Novinky

 

Nový rezidenční projekt Zelené Modřany právě v prodeji

06.12.2018

Právě jsme spustili prodej 19 řadových domů, 4+kk projektu Zelené Modřany, který volně navazuje na úspěšný projekt Bydlení na Beránku. Lokalita pražských Modřan nabízí nejenom komorní prostředí, ale také spousty zeleně v okolí, les a přírodní památku Modřanskou rokli. 

Využijte příležitosti a vybírejte mezi prvními

Pražský trh rezidenčních nemovitostí 2018 H1 | stručný přehled

02.11.2018

Přinášíme Vám stučný přehled o stavu pražského trhu rezidenčních nemovitostí za rok  2018 H1.

V hlavním městě se v první polovině roku 2018 vydalo pouze 1 801 stavebních povolení, ve srovnání s první polovinou roku 2017 (2,462) došlo k propadu. Průměrně bylo v uplynulých pěti letech v hlavním městě každoročně nově dokončeno 5 144 bytů. V první polovině roku 2018 pokračoval růst nabídkových cen bytů ve všech třech sledovaných oblastech.

Report | Residential Market 2018 H1

Development Areálu Kbely zdárně pokračuje

24.10.2018

Realitní a poradenská společnost Professionals s.r.o. na základě dlouhodobé spolupráce s akcionáři společnosti Maloja Investment SICAV a.s. zprostředkovala další prodej nemovitostí v průmyslovém Areálu Kbely.  Předmětem transakce byly objekty původní galvanovny. Novým majitelem pozemků o celkové ploše cca. 10.000 m² se stala společnost Merbadu, která ve velmi krátkém čase naplno využila potenciálu nemovitosti a i nadále pracuje na rozvoji a modernizaci prostor v rámci vylepšování současných podmínek pro stávající nájemce objektu.

Celý Areál Kbely nabízí mnoho příležitostí pro rozvoj činnosti vlastníků pozemků a průmyslových objektů, mimo jiné díky výbornému napojení na páteřní pražské komunikace a MHD, říká Petr Kozojed, Head of Investment ve společnosti Professionals.“ V bezprostřední blízkosti areálu se nachází mnohá zařízení, mezi nimi golfové hřiště, obytné čtvrti, soukromé letiště pro malá letadla s budovami zázemí, stanice metra.

Jsme rádi, že jsme mohli majiteli areálu Kbely doporučit spolehlivého kupce a podílet se tak na úspěšném rozvoji území “, uzavírá Petr Kozojed.

Pražský trh kancelářských prostor Q2 2018 - stručný přehled

18.10.2018

Realitní a poradenská společnost Professionals s.r.o. informuje o stavu pražského trhu kancelářských prostor v druhém čtvrtletí 2018.

Většina nové kancelářské nabídky byla v druhém čtvrtletí dokončena v Praze 4 a v Praze 5. Celkem bylo v hlavním městě dokončeno více než 42 000 m2 nových kancelářských ploch. Kancelářské dodávky se ve druhém čtvrtletí ve srovnání s prvním čtvrtletím mírně zvýšily. Projekt Waltrovka - Dynamica s 13 000 m2 v Praze 5 byla jedním z největších dokončených projektů druhého čtvrtletí 2018. Největší nová kancelářská budova v městském obvodu Praze 4 se jmenuje Trimaran a zahrnuje 10 300 m2 kancelářských ploch. V druhé polovině roku se očekávají nižší objemy nových kancelářských dodávek.

Celkem bylo na pražském trhu ve výstavbě přibližně 295 700 m2 administrativních prostor. Předpokládá se, že do konce roku 2018 bude v Praze dokončeno přibližně dalších 66 000 m2. Odhad nové nabídky pro příští rok 2019 činil 170 300 m2. V městských obvodech Prahy 8 a Prahy 4 se nacházelo téměř ½ rozestavěných ploch v 2018 Q2. Největším kancelářským projektem s plánovaným dokončením v druhé polovině roku byl Palmovka Open Park s 23 500 m2 v Praze 8. Ve sledovaném čtvrtletí byly zahájeny stavební práce na dvou budovách v Praze 4 a Praze 9.

Nejvyšší dosažitelné nájemné kanceláří v Praze bylo v druhém čtvrtletí převážně stabilní s výjimkou centra Prahy (CBD), kde došlo k zvýšení prime nájemného z 20,00 - 21,00 € / m2 / měsíc na 20,50 – 22,00 € / m2 / měsíc. Prime nájemné zůstalo nezměněno ve vnitřním a vnějším městě s 14,50 - 16,50 € / m2 / měsíc a 13,00 - 15,00 € / m2 / měsíc.

V druhém čtvrtletí 2018 se míra neobsazenosti zvýšila na 6,7 % z 6,4 % evidovaných v uplynulém čtvrtletí. Ve sledovaném období se tak míra neobsazenosti mezičtvrtletně zvýšila o 30 bazických bodů a meziročně klesla o 200 bazických bodů.

Celá zpráva ke stažení

Realitní a poradenská společnost Professionals oslavila čtvrtstoletí působení na českém trhu

15.10.2018

Ve středu 3. října v podvečerních hodinách se v pražském Aureole, v jedné z nejvýše položených restaurací v České Republice, uskutečnil slavnostní večer k příležitosti 25. výročí společnosti Professionals.

Unikátní večer se nesl v duchu slavných seriálových Profesionálů Bodieho, Doyla a jejich nadřízeného Cowleyho a zúčastnilo se ho zhruba 180 hostů z řad partnerů a přátel firmy.

Role moderátora se pro tento večer výborně zhostil ostřílený Dalibor Gondík. Večer započal vtipným příběhem, jehož historie měla přepsat mapu trhu s realitami v České republice. Řeč byla o jednatelích, manželích Dudových a jejich bývalých i současných zaměstnancích, kteří byli představeni jako Profesionálové po všech stránkách.

Téma seriálových Profesionálů se prolínalo napříč celým „akčním“ večerem. Již v soukromém výtahu Aureole se hosté pustili „Vzhůru do akce“ a se slovy „Jedete v tom s námi“ se prostřednictvím daktyloskopického otisku prstu přenesli do role hlavních spojenců Profesionálů. Hosté mohli zvěčnit svou přítomnost na místě činu přímo před zeleným plátnem fotobudky v rolích agentů ze zvláštního oddělení CI5, spojenců v podobě Interpolu a agentů FBI, ale i všemožných padouchů. Otisk v podobě nejkvalitnějších fotografií si hosté odnesli ve složce důkazních materiálů.

Výrazný prostor byl věnován poděkování právě sehraným zaměstnancům společnosti Professionals„Firma může být jen tak dobrá, jak dobří jsou její zaměstnanci. Professional  se drží ve špičce oboru již 25 let a díky našemu týmu věříme, že i v letech následujících tomu nebude jinak.“, zdůraznil Tomáš Duda, CEO Professionals s.r.o. ve svém projevu během zahájení. Slova vděku byla směřovaná i k obchodním partnerům, kterým Tomáš Duda vzkázal „Našimi hlavními spojenci jste již 25 let vy, naši obchodní partneři, pro které máme tu čest hledat optimální řešení podle našeho nejlepší vědomí a svědomí. Díky vaší důvěře jsme na trhu již 25 let.“

Celou atmosféru večera dokresloval unikátní prostor restaurace umístěné v závratné výšce, ve 27. patře s panoramatickým výhledem na Prahu.  Se sklenkou dobrého vína, při západu slunce si hosté mohli vychutnat jedinečný kulinářský zážitek v podobě lahodných pokrmů od šéfkuchaře Jiřího Krále a jeho špičkového týmu. Večírek dovedla k dokonalosti hudební vystoupení Báry Zmekové a kapely Prague Jazz Swing Quartet za doprovodu Niny Marinové na housle.

Český trh realitních investic 2018 Q2

09.10.2018

Český investiční trh byl v druhém čtvrtletí roku 2018 více aktivní než v předchozím čtvrtletí, celkem objem investičních transakcí v České republice dosáhl 638 milionů EUR. Investice do komerčních nemovitostí zaznamenané v 2018 Q2 představovaly cca. 1/5 celkového objemu transakcí dosaženého v předchozím roce 2017. V druhém čtvrtletí 2018 se investoři zaměřili hlavně na trh kanceláří, kde bylo proinvestováno přibližně 323 milionů EUR, což tvořilo 51 % celkových investic 2018 Q2. Nejvýznamnější akviziční smlouvou v sektoru kanceláří byl prodej kancelářské budovy Metronom investiční společnosti Reico za 90 milionů EUR. Další významnou kancelářskou transakcí byl nákup budovy Visionary v Praze 7 společností CA Immo za 68 milionů EUR.

Kromě kancelářských transakcí byly ve sledovaném čtvrtletí evidovány prodeje nemovitostí na trhu maloobchodu. Nejvýznamnější transakcí v tomto segmentu byl v České republice prodej Futura v Hradci Králové, který byl zároveň největší transakcí sledovaného čtvrtletí. Sektor průmyslu byl také aktivní, přestože vykázal nejmenší podíl na celkových investicích druhého čtvrtletí.

Celá zpráva | Investice | Q2 2018