zavřít MENU
CZ EN

Novinky

 

Pronájem self storage skladů na Praze 4

30.11.2020

Společnost Professionals nově navázala spolupráci s automatizovanými sklady Super Storage. Minisklady na Praze 4 nabízí svým zákazníkům bezpečné a jednoduché skladování v kójích od 3 m2. Jejich benefitem je především výborná lokalita v blízkosti Jižní spojky, přístupnost autem přímo ke skladu a nepřetržitě hlídaný areál. Pronájem skladu probíhá jednoduše přes online formulář a klient díky tomu získá okamžitý přístup do své kóje.

Více informací zde: https://www.superstorage.cz/

Krátké shrnutí situace na realitním trhu

24.04.2020

 

Vážení klienti a obchodní partneři,

v několika málo uplynulých týdnech postihly naše životy změny a dopady pandemie pocítil ve větší či menší míře každý z nás. Svět vystoupil ze svých zajetých kolejí a nejinak se tomu stalo i na trhu s nemovitostmi. Na následujících řádcích jsme si pro vás proto připravili krátké shrnutí současné situace. V chodu naší firmy se nic nemění a jsme kdykoliv připraveni poskytnou vám své služby a v oblasti realit pomoci se vším, s čím bude potřeba. 

Na poli pronájmu rezidenčních nemovitostí došlo k rozšíření nabídky a to především v centru města. S poklesem zahraničního turismu se na realitních serverech nově objevila řada kompletně zařízených bytů, které majitelé dříve využívali pro služby typu airbnb. Bydlení v srdci Prahy se tak stalo na nějaký čas cenově dostupnější.

Prodej bytů a domů se nijak zásadně nezpomalil a developeři zatím o znatelnějším snížení cen neuvažují. Pokud tedy zvažujete koupi nemovitosti pro účely vlastního bydlení či pro účely investice, doporučujeme zbytečně nevyčkávat. S ohledem na budoucnost nyní přehodnocujeme svoje kroky mnohem více než kdykoliv dřív, stále bychom ale neměli zapomínat, že investice do nemovitosti je z dlouhodobého hlediska výhodná a dozajista ji s odstupem času oceníte. Další pozitivní zprávou je, že s účinností od 1.7.2020 dochází k úpravě předkupního práva k nemovitostem. Tato vítaná změna značně urychlí a celkově usnadní prodej především bytových jednotek s garážovým stáním umístěným ve společných prostorech domu.

Obdobně jako rezidenční oblast zaznamenala obměnu i oblast komerční. Aktuální omezení se nejcitelněji projevila u pronájmu obchodních prostor. Významné zpomalení či přerušení provozu zapříčinilo u některých nájemníků předčasné ukončování nájemních smluv a došlo tak k uvolnění zajímavých prostor. Celkově je zde ale vše založeno na bázi dlouhodobých nájemních vztahů, takže krátkodobé výkyvy by trh nemusely zásadně ovlivnit. V segmentu pronájmu kancelářských prostor je na prognózy zatím ještě brzy a čas ukáže, jakým směrem se bude tato oblast vyvíjet. Zda můžeme například v budoucnu očekávat změny ve způsobu, jakým budou nájemci kancelářské prostory využívat, a zda se výrazněji začne uplatňovat nyní tolik populární práce z domova.

 Oblast investičního trhu je i nadále aktivní. Ačkoliv se může zdát, že někteří investoři zvolili vyčkávací strategii, jsme přesvědčeni, že tato situace je pouze momentální a brzy můžeme očekávat zvýšenou činnost.

Dále jsme požádali advokátní kancelář Bedrna a společníci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, o souhrn nejdůležitějších informací z právního hlediska.

Pan magistr Michal Bedrna pro nás připravil výběr několika nejstěžejnějších bodů, které se týkají jak komerčního, tak rezidenčního odvětví.

  • Poslanecká sněmovna dne 8.4.2020 přijala několik vládních návrhů zákonů, mezi nimi zákony, které upravují odklad v úhradách nájemného za byty a komerční prostory.
  • Pro nájem bytů a domů k bydlení platí, že pronajímatel nemůže v době do 31.12.2020 předčasně ukončit nájem z důvodu dluhu na nájemném za období od 12.3.2020 do 31.7.2020, pokud nájemce neplatil v důsledku omezení plynoucího z mimořádných opatření v souvislosti s epidemií. To však budou muset nájemci doložit potvrzení od úřadu práce. Jakým způsobem toto bude probíhat, zatím není jasné. Dlužné nájemné pak bude muset nájemce uhradit do 31.12.2020.
  • Pro nájem komerčních prostor platí obdobné, jen s jinými termíny. Pronajímatel nemůže v době do 30.6.2021 předčasně ukončit nájem z důvodu dluhu na nájemném za období od 12.3.2020 do 30.6.2020, pokud nájemce neplatil v důsledku omezení plynoucího z mimořádných opatření v souvislosti s epidemií. Dlužné nájemné pak bude muset nájemce uhradit do 31.12.2020. Úlevy se rozhodně netýkají poplatků za služby a energie.
  • Se shora uvedeného tedy vyplývá, že nájemci v obou kategoriích nemají nárok na slevy z nájmu či odpuštění nájmu, ale pokud jsou schopni prokázat, že byli vládními opatřeními zasaženi. Jsou pak chráněni i z hlediska předčasného skončení nájmu.

Předpokládáme, že po uklidnění celkové situace (a již se tak děje), začne trh s nemovitostmi opět nabývat na obrátkách. Nyní je důležité zaměřit se především na využití sdílení informací a co nejvíce zefektivnit propojení nabídky s poptávkou. Ať už jste majitelé, nájemníci, či budoucí kupující, neváhejte se na nás s čímkoliv obrátit, rádi vám budeme nápomocni. Věříme, že pozitivních informací o vývoji pandemie bude nadále přibývat, a že se všichni brzy vrátíme k normálnímu životu.

Projekt Villas Břežany doprodán!

22.01.2020

V unikátním developerském projektu, který vyrostl v atraktivní lokalitě Dolních Břežan, Praha- západ, byl doprodán poslední dům. Strategická poloha u metropole a zároveň v poklidné části, zajišťuje vynikající místo pro pohodový rodinný život s vynikající dopravní dostupností.

Dostatek soukromí, přírody, bezpečí a zároveň jednoduché dopravní spojení nejen s centrem Prahy, patří mezi hlavní benefity této oblíbené oblasti.

 Projekt nabídl celkem 40 nízkoenergetických rodinných domů s důmyslně řešeným interiérem a moderním vzhledem s celkovými dispozicemi 5+KK a 7+KK s dvougaráží uspokojí svou originalitou i nejnáročnější klienty

Architektonicky ucelený komplex dvojdomů o velikostech 162 m^2 až 240 m^2 , klade důraz zejména na naprosté soukromí obyvatel a úsporu energií.

Pro komfort obyvatel je přímo v Břežanech vystavěna školka, základní škola a samozřejmostí je i zdravotnické zařízení, sportoviště, stylové restaurace i kavárny.

PF 2020

17.12.2019

Rádi bychom Vám poděkovali za Vaši přízeň v uplynulém roce a do nového roku 2020 přejeme mnoho spokojených dní.

Zároveň bychom Vás rádi informovali, že během vánočních svátků od 23. prosince - 27. prosince 2019 bude naše kancelář uzavřena.

Celý tým Professionals se na Vás těší v novém v roce 2020.

Projekt Zelené Modřany začíná vítat své majitele!

06.12.2019

 U doprodaného Projektu Zelené Modřany, nabízející devatenáct nových řadových domů, bylo zahájeno jejich předávání. Domy o dispozici 4+kk se zahradou nacházející se v atraktivní lokalitě přímo u Modřanské rokle jsou připraveny k nastěhování a postupně vítají své majitele.

V současné chvíli ještě probíhají poslední úpravy komunikací v okolí domů, které však novým majitelům k zabydlování nebrání.

Rezidence u Rokytky zahájila svůj prodej!

15.11.2019

Zahájili jsme exkluzivní prodej nového developerského projektu Rezidence u Rokytky. Nový rezidenční projekt představuje souboř tří bytových viladomů, které vyrostou v klidné části Praha-Hrdlořezy. Jedná se o jednu z posledních pražských čtvrtí, která si zachovala svůj tradiční venkovský charakter, který je navíc podpořen romantickými meandry řeky Rokytky.V dosahu je kromě několiká parků také Malešický les. V docházkové vzdálenosti se nachází komplexní občanská vybavenost čítající nekolik nákupních středisek, školy a školky, či metropolitní unoverzitu.
V blízkosti se dále nachází autobusové i tramvajové zastávky, které vás dopraví do centra Prahy. V dojezdové vzdálenosti je vnitřní pražský okruh, který umožňuje rychlé spojení na dálnice D1,D8,D10 a D11.

Projekt  nabízí 68 bytů v rozmanitých dispozicích od garsonek až po velkorysé 4+KK byty, z kterých si vybere opravdu každý.
Byty v prvním patře disponují předzahrádkami s prostornými terasami a všechny byty ve vyšších patrech jsou vybaveny terasou nebo balkónem.
Byty mají dále společné podzemní patro s dostatečným počtem parkovacíh míst pro své rezidenty.
Dispozice bytů jsem navržené s největší pěčlivostí a respektují veškeré požadavky na komfortní bydlení.