zavřít MENU
CZ EN

Novinky

 

Rezidence U Rokytky je po úspěšné kolaudaci

04.03.2021

S radostí oznamujeme, že projekt Rezidence U Rokytky je zkolaudován. V naší nabídce jsou stále volné jednotky, které budou k nastěhování už na konci měsíce dubna. Vybírat můžete z dispozic od 1+kk po 4+kk. Nezmeškejte možnost vlastního bydlení v blízkosti přírody. 

Vánoční otevírací doba

18.12.2020

Vážení klienti,

rádi bychom Vás informovali, že během vánočních svátků od 24. prosince do 1. ledna 2021 bude naše kancelář uzavřena.

V případě potřeby se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailu či telefonu.

Celý tým Professionals se na Vás těší v novém roce 2021.

Rezidence U Rokytky finišuje

17.12.2020

Výstavba Rezidence U Rokytky finišuje. Projekt pokročil do své poslední fáze a noví majitelé už se mohou pomalu těšit na kolaudaci. Ve vnější části areálu aktuálně probíhá výsadba zeleně a v jednotlivých bytech už jsou kompletně dokončeny koupelny, položené podlahy a osazené dveře.

Máte zájem o bližší informace či prohlídku? Všechny vaše dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 608 530 740.

PF 2021

16.12.2020

Vážení klienti a obchodní partneři, 

rádi bychom Vám za celý tým Professionals popřáli klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nadcházejícího roku 2021.

Děkujeme Vám za projevenou přízeň a těšíme se na další spolupráci.  

Pronájem self storage skladů na Praze 4

30.11.2020

Společnost Professionals nově navázala spolupráci s automatizovanými sklady Super Storage. Minisklady na Praze 4 nabízí svým zákazníkům bezpečné a jednoduché skladování v kójích od 3 m2. Jejich benefitem je především výborná lokalita v blízkosti Jižní spojky, přístupnost autem přímo ke skladu a nepřetržitě hlídaný areál. Pronájem skladu probíhá jednoduše přes online formulář a klient díky tomu získá okamžitý přístup do své kóje.

Více informací zde: https://www.superstorage.cz/

Krátké shrnutí situace na realitním trhu

24.04.2020

 

Vážení klienti a obchodní partneři,

v několika málo uplynulých týdnech postihly naše životy změny a dopady pandemie pocítil ve větší či menší míře každý z nás. Svět vystoupil ze svých zajetých kolejí a nejinak se tomu stalo i na trhu s nemovitostmi. Na následujících řádcích jsme si pro vás proto připravili krátké shrnutí současné situace. V chodu naší firmy se nic nemění a jsme kdykoliv připraveni poskytnou vám své služby a v oblasti realit pomoci se vším, s čím bude potřeba. 

Na poli pronájmu rezidenčních nemovitostí došlo k rozšíření nabídky a to především v centru města. S poklesem zahraničního turismu se na realitních serverech nově objevila řada kompletně zařízených bytů, které majitelé dříve využívali pro služby typu airbnb. Bydlení v srdci Prahy se tak stalo na nějaký čas cenově dostupnější.

Prodej bytů a domů se nijak zásadně nezpomalil a developeři zatím o znatelnějším snížení cen neuvažují. Pokud tedy zvažujete koupi nemovitosti pro účely vlastního bydlení či pro účely investice, doporučujeme zbytečně nevyčkávat. S ohledem na budoucnost nyní přehodnocujeme svoje kroky mnohem více než kdykoliv dřív, stále bychom ale neměli zapomínat, že investice do nemovitosti je z dlouhodobého hlediska výhodná a dozajista ji s odstupem času oceníte. Další pozitivní zprávou je, že s účinností od 1.7.2020 dochází k úpravě předkupního práva k nemovitostem. Tato vítaná změna značně urychlí a celkově usnadní prodej především bytových jednotek s garážovým stáním umístěným ve společných prostorech domu.

Obdobně jako rezidenční oblast zaznamenala obměnu i oblast komerční. Aktuální omezení se nejcitelněji projevila u pronájmu obchodních prostor. Významné zpomalení či přerušení provozu zapříčinilo u některých nájemníků předčasné ukončování nájemních smluv a došlo tak k uvolnění zajímavých prostor. Celkově je zde ale vše založeno na bázi dlouhodobých nájemních vztahů, takže krátkodobé výkyvy by trh nemusely zásadně ovlivnit. V segmentu pronájmu kancelářských prostor je na prognózy zatím ještě brzy a čas ukáže, jakým směrem se bude tato oblast vyvíjet. Zda můžeme například v budoucnu očekávat změny ve způsobu, jakým budou nájemci kancelářské prostory využívat, a zda se výrazněji začne uplatňovat nyní tolik populární práce z domova.

 Oblast investičního trhu je i nadále aktivní. Ačkoliv se může zdát, že někteří investoři zvolili vyčkávací strategii, jsme přesvědčeni, že tato situace je pouze momentální a brzy můžeme očekávat zvýšenou činnost.

Dále jsme požádali advokátní kancelář Bedrna a společníci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, o souhrn nejdůležitějších informací z právního hlediska.

Pan magistr Michal Bedrna pro nás připravil výběr několika nejstěžejnějších bodů, které se týkají jak komerčního, tak rezidenčního odvětví.

  • Poslanecká sněmovna dne 8.4.2020 přijala několik vládních návrhů zákonů, mezi nimi zákony, které upravují odklad v úhradách nájemného za byty a komerční prostory.
  • Pro nájem bytů a domů k bydlení platí, že pronajímatel nemůže v době do 31.12.2020 předčasně ukončit nájem z důvodu dluhu na nájemném za období od 12.3.2020 do 31.7.2020, pokud nájemce neplatil v důsledku omezení plynoucího z mimořádných opatření v souvislosti s epidemií. To však budou muset nájemci doložit potvrzení od úřadu práce. Jakým způsobem toto bude probíhat, zatím není jasné. Dlužné nájemné pak bude muset nájemce uhradit do 31.12.2020.
  • Pro nájem komerčních prostor platí obdobné, jen s jinými termíny. Pronajímatel nemůže v době do 30.6.2021 předčasně ukončit nájem z důvodu dluhu na nájemném za období od 12.3.2020 do 30.6.2020, pokud nájemce neplatil v důsledku omezení plynoucího z mimořádných opatření v souvislosti s epidemií. Dlužné nájemné pak bude muset nájemce uhradit do 31.12.2020. Úlevy se rozhodně netýkají poplatků za služby a energie.
  • Se shora uvedeného tedy vyplývá, že nájemci v obou kategoriích nemají nárok na slevy z nájmu či odpuštění nájmu, ale pokud jsou schopni prokázat, že byli vládními opatřeními zasaženi. Jsou pak chráněni i z hlediska předčasného skončení nájmu.

Předpokládáme, že po uklidnění celkové situace (a již se tak děje), začne trh s nemovitostmi opět nabývat na obrátkách. Nyní je důležité zaměřit se především na využití sdílení informací a co nejvíce zefektivnit propojení nabídky s poptávkou. Ať už jste majitelé, nájemníci, či budoucí kupující, neváhejte se na nás s čímkoliv obrátit, rádi vám budeme nápomocni. Věříme, že pozitivních informací o vývoji pandemie bude nadále přibývat, a že se všichni brzy vrátíme k normálnímu životu.