zavřít MENU
CS EN

Novinky

 

Český trh realitních investic Q1 2018 - stručný přehled

27.06.2018

Dle naší poslední zprávy stavu investičního trhu lze očekávat, že se pozitivní investiční klima udrží i po zbytek roku.Přinášíme strušný přehled stavu českého trhu realitních investic za uplynulé období Q1 2018. 

Investiční trh byl v prvním čtvrtletí roku 2018 v České republice v porovnání s prvním čtvrtletím roku 2017 méně aktivní. Objem investic v prvním čtvrtletí 2018 dosáhl přibližně 397 milionů eur. Investice do komerčních nemovitostí zaznamenané v prvním čtvrtletí 2018 představovaly 12 % celkového objemu transakcí evidovaných v roce 2017. Nejvyšší proinvestovaná částka v sektoru kanceláří byla evidována v Praze 1 (CBD) a to díky významné transakci uzavřené mezi společností Amundi Asset Management a společností Curzon Capital Partners III, předmětem prodeje byla budova Prague City Centre za více než 60 milionů eur. Kromě kancelářských transakcí byly v 2018 Q1 zaznamenány i významné investiční obchody na trhu maloobchodu. Aktivita byla zaznamenána v prvním čtvrtletí také v hotelovém sektoru a  sektoru průmyslu. V minulém roce bylo dosaženo vysokého investičního objemu (přes 3,25 miliardy eur); lze očekávat, že pozitivní investiční klima setrvá v České republice i v roce 2018.

Celá zpráva | Investice | Q1 | 2018

 

Pražský trh kancelářských prostor - stručný přehled

06.06.2018

Jaké změny přineslo uplynulé období na pražský kancelářský trh? Jak se vyvíjela nabídka, poptávka, míra neobsazenosti i projekty ve výstavbě?

Přinášíme Vám stučný přehled  stavu pražského trhu kancelářských prostor za první čtvrtletí roku 2018.

Za uplynulé období bylo na pražský trh komerčních nemovitostí uvedeno ca. 38 200 m2 nových kancelářských ploch. Ve srovnáním s prvním čtvrtletím lze tento výsledek považovat za výrazně úspěšnější start nového roku v oblasti kancelářské nabídky. Mezi nově dokončené projekty prvního čtvrtletí lze zahrnout Visionary nacházející se v Praze 7 či City West A1, který se nalézá v Praze 5.

Svou výstavbu na počátku roku 2018 zahájila řada nových kancelářských objektů. Mezi tyto projekty patří například Rustonka R4 v Praze 8 nebo Květinový ​​dům - VN 47 v Praze 1.

Kancelářská poptávka nebyla v prvním čtvrtletí tak výrazná jako v předchozím čtvrtletí, mezičtvrtletně poklesla o 52 %. Ve srovnání s 2017 Q1 došlo taktéž k propadu a to o 4 %. Celková hrubá poptávka v Praze dosáhla v 2018 Q1 přibližně 81 000 m2

Na konci prvního čtvrtletí 2018 se nejvyšší dosahované nájemné v centru Prahy pohybovalo v rozpětí od 20,00 - 21,00 € / m2 / měsíc. Prime nájemné rostlo v hlavním městě nejen v centru Prahy, ale také v jiných městských obvodech. 

Neobsazenost pražských kancelářských prostor zůstala i v prvním čtvrtletí roku 2018 na velmi nízké úrovni. Byl zaznamenán mezičtvrtletní pokles o 110 bazických bodů; míra neobsazenosti se propadla na 6,4 %.

Detailnější data naleznete v celé zpravě v sekci Průzkum trhu. 

Novinky z projektu Byty Nesvadbova | První dokončené byty v rukou svých majitelů

21.05.2018

Komorní developerský projekt Byty Nesvadbova je zkolaudován. S radostí jsme předali první nově dokončené byty do rukou majitelů.

Objevte i Vy půvab starých Modřan a staňte se součástí tohoto unikátního projektu v čistém a nadčasovém stylu. V nabídce poslední dva byty.

Novinky z projektu Villas Břežany | Nejsilnější laser světa bude v Dolních Břežanech

10.04.2018

Přinášíme pozitivní zprávu pro budoucí obyvatele či případné zájemce projektu Villas Břežany.

Dolní Břežany se již letos budou pyšnit jedním z nejmodernějších laserových center na světě - vědeckým pracovištěm ELI Beamlines Dolní Břežany.  Stavba samotná byla zahájena již v roce 2012 na opuštěném pozemku, který pod horní vrstvou skrýval jedno z nejrozsáhlejších neolitických nalezišť ve střední Evropě. 

Těžit z toho může celý region. Na území o rozloze zhruba šesti kilometrů čtverečních, do něhož spadají obce Dolní Břežany, Hodkovice a Vestec, byl založen tzv. STAR region (Science and Technology Advanced Region), který chce další rozvoj regionu postavit na přilákání technologických firem, vzdělávacích a výzkumných institucí. Vysoká veřejná investice přirozeně přináší i příležitost pro navazující služby například v oblasti pohostinství a ubytování. Arcibiskupství pražské se rozhodlo opravit zdejší zámek a vytvořit ubytovací kapacitu o zhruba padesáti lůžkách. Dlouhodobým cílem je výzkumné aktivity dále rozšiřovat. V současné době se projevují také snahy přilákat některé z pražských vysokých škol do bezprostřední blízkosti  Dolních Břežan. (Zdroj Ihned.cz)

Článek HN | Nejsilnější laser světa bude v Čechách

 

Pražský trh rezidenčních nemovitostí 2017 | stručný přehled

09.04.2018

Přinášíme Vám stučný přehled o stavu pražského trhu rezidenčních nemovitostí za rok  2017.

V souladu s dlouhodobým klesajícím trendem evidovaným u počtu vydaných stavebních povolení v Praze došlo taktéž v roce 2017 k dalšímu poklesu a to pod 5000. V porovnání s předchozím rokem šlo o propad o 6 %.
S ohledem na počet vydaných stavebních povolení k výstavbě nových obytných budov zaznamenal Český statistický úřad meziroční nárůst o více než 13 %, hodnota dosáhla 487. (Zdroj: ČSÚ)
U počtu nově zahájených bytů byl pak evidován meziroční nárůst přibližně 35 %.
Podle informací zveřejněných ČSÚ se index nabídkových cen bytů v Praze, v České republice a v České republice bez Prahy dále zvyšoval. (Zdroj: ČSÚ)

celá zpráva ke stažení

Český trh realitních investic 2017 | stručný přehled

22.03.2018

Přinášíme Vám pravidelné informace o stavu českého trhu realitních investic za rok  2017.

Přestože Česká republika v roce 2017 zaznamenala pokles investic ve srovnání s předchozím rokem o 12 %  dosáhl investiční objem roku 2017 druhé nejvyšší evidované hodnoty. V průběhu roku 2017 pak investoři získali komerční nemovitosti za více než €3,25 miliard. Investice ve čtvrtém čtvrtletí představovaly 22 % objemu všech transakcí roku 2017.
Ve sledovaném roce 2017 byl nejaktivnějším sektorem maloobchodní trh, po němž následoval segment kanceláří a průmyslových nemovitostí. Akvizice průmyslového portfolia situovaného v Plzeňském kraji byla jedním z nejvýznamnějších obchodů posledního čtvrtletí roku 2017. Výraznou maloobchodní transakcí roku 2017 byl bezesporu prodej Olympia Brno společnosti Deutsche EuroShop.

celá zpráva ke stažení