zavřít MENU
CS EN

Novinky

 

Novinky z projektu Villas Břežany | Nejsilnější laser světa bude v Dolních Břežanech

10.04.2018

Přinášíme pozitivní zprávu pro budoucí obyvatele či případné zájemce projektu Villas Břežany.

Dolní Břežany se již letos budou pyšnit jedním z nejmodernějších laserových center na světě - vědeckým pracovištěm ELI Beamlines Dolní Břežany.  Stavba samotná byla zahájena již v roce 2012 na opuštěném pozemku, který pod horní vrstvou skrýval jedno z nejrozsáhlejších neolitických nalezišť ve střední Evropě. 

Těžit z toho může celý region. Na území o rozloze zhruba šesti kilometrů čtverečních, do něhož spadají obce Dolní Břežany, Hodkovice a Vestec, byl založen tzv. STAR region (Science and Technology Advanced Region), který chce další rozvoj regionu postavit na přilákání technologických firem, vzdělávacích a výzkumných institucí. Vysoká veřejná investice přirozeně přináší i příležitost pro navazující služby například v oblasti pohostinství a ubytování. Arcibiskupství pražské se rozhodlo opravit zdejší zámek a vytvořit ubytovací kapacitu o zhruba padesáti lůžkách. Dlouhodobým cílem je výzkumné aktivity dále rozšiřovat. V současné době se projevují také snahy přilákat některé z pražských vysokých škol do bezprostřední blízkosti  Dolních Břežan. (Zdroj Ihned.cz)

Článek HN | Nejsilnější laser světa bude v Čechách

 

Pražský trh rezidenčních nemovitostí 2017 - stručný přehled

09.04.2018

Přinášíme Vám stučný přehled o stavu pražského trhu rezidenčních nemovitostí za rok  2017.

V souladu s dlouhodobým klesajícím trendem evidovaným u počtu vydaných stavebních povolení v Praze došlo taktéž v roce 2017 k dalšímu poklesu a to pod 5000. V porovnání s předchozím rokem šlo o propad o 6 %.
S ohledem na počet vydaných stavebních povolení k výstavbě nových obytných budov zaznamenal Český statistický úřad meziroční nárůst o více než 13 %, hodnota dosáhla 487. (Zdroj: ČSÚ)
U počtu nově zahájených bytů byl pak evidován meziroční nárůst přibližně 35 %.
Podle informací zveřejněných ČSÚ se index nabídkových cen bytů v Praze, v České republice a v České republice bez Prahy dále zvyšoval. (Zdroj: ČSÚ)

celá zpráva ke stažení

Český trh realitních investic 2017 - stručný přehled

22.03.2018

Přinášíme Vám pravidelné informace o stavu českého trhu realitních investic za rok  2017.

Přestože Česká republika v roce 2017 zaznamenala pokles investic ve srovnání s předchozím rokem o 12 %  dosáhl investiční objem roku 2017 druhé nejvyšší evidované hodnoty. V průběhu roku 2017 pak investoři získali komerční nemovitosti za více než €3,25 miliard. Investice ve čtvrtém čtvrtletí představovaly 22 % objemu všech transakcí roku 2017.
Ve sledovaném roce 2017 byl nejaktivnějším sektorem maloobchodní trh, po němž následoval segment kanceláří a průmyslových nemovitostí. Akvizice průmyslového portfolia situovaného v Plzeňském kraji byla jedním z nejvýznamnějších obchodů posledního čtvrtletí roku 2017. Výraznou maloobchodní transakcí roku 2017 byl bezesporu prodej Olympia Brno společnosti Deutsche EuroShop.

celá zpráva ke stažení

Novinky z projektu Villas Břežany | III. etapa výstavby rodinných domů SPUŠTĚNA!

19.03.2018

Od března jsme pro Vás rozšířili nabídku o dalších 8 rodinných domů ze III. etapy!

Všechny rodinné domy jsou v dispozicích 7+kk o celkové ploše přibližně 260 m2 s přilehlou zahradou.
Zarezervujte si svůj rodinný dům již nyní a využijte možnosti přizpůsobit si bydlení dle Vašich představ. Vybírejte z nově spuštěné nabídky domů ze III. etapy. nebo z rodinných  domů z II. etapy, jejíž výstavba je již v plném proudu.

Neváhejte nás kontaktovat s konkrétními požadavky, rádi Vám pomůžeme s výběrem Vašeho nového bydlení.

Tým Professionals

Novinky z projektu Bydlení na Beránku | Kolaudace II. etapy výstavby

16.03.2018

Bydlení na Beránku hlásí úspěšnou kolaudaci 3 viladomů o 40 bytových jednotkách z II. etapy výstavby.

Tento obytný soubor umístěný v bezprostřední blízkosti přírodní rezervace Modřanská rokle bude završen výstavbou celkem 19 řadových domů, kdy zahájení projede čekejte již letos v létě.

Z aktuální nabídky je prodáno více než 50% bytů, proto neváhejte a vybírejte z bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk.

Novinky z projektu Villas Břežany | Rodinné domy 7+kk z III. etapy výstavby již brzy v nabídce!

09.03.2018

Nově pro Vás připravujeme nabídku rodinných domů 7+kk o výměře 240 m2 z III. etepy výstavby. Sledujte projektový web www.villas-brezany.cz, kde již brzy oznámíme zahájení prodeje!